Online koncert-, illetve filmélmények
Megérthető zene
A Budafoki Dohnányi Zenekar legismertebb, közkedvelt bérletsorozata a Hollerung Gábor érzékletes, szórakoztató és tartalmas magyarázataival fűszerezett MEGÉRTHETŐ ZENE. A sorozat koncertjeire évek óta pár nap alatt szinte az összes jegy elkel a meghirdetés után. Így bizonyára sokaknak okoznak nagy örömöt azzal a hírrel, hogy a sorozat legsikeresebb koncertjei mostantól ingyenesen online megtekinthetők a zenekar YouTube csatornáján, ezen a linken.
Online koncerttel kezdődik a Cziffra György-emlékév
Bogányi Gergely, Dráfi Kálmán, Mocsári Károly és Balázs János zongoraművészek online koncertjével kezdődik február 9-én a Cziffra György-emlékév. A szervezők közleménye szerint az ingyenesen látható nyitóeseményre Balázs János, a Cziffra György-emlékév művészeti vezetője olyan művészeket kért fel, akik közvetlenül tanulhattak Cziffrától. Az online közvetített hangversenyen többek között Chopin, Liszt és Debussy művei szólalnak meg a Zeneakadémián.
Idén a hazai és nemzetközi zenei élet a 100 éve született Cziffra György zongoraművész előtt tiszteleg. A magyar kormány a 2021. február és 2022. május közötti időszakot Cziffra György-emlékévvé nyilvánította, az UNESCO pedig felvette a közösen ünnepelt évfordulók sorába. Mintegy 100 esemény valósul meg itthon és külföldön világhírű művészek részvételével.
A sorozat a Cziffra Fesztivállal veszi kezdetét, az első programok online lesznek elérhetők, egyes hangversenyek dátumai módosultak, a személyes koncertlátogatást a későbbi - rendezvényeket érintő - bejelentésektől teszik függővé a szervezők.
A februárra meghirdetett hangversenyek közül elsősorban azokat rendezik meg online közvetítéssel, ingyenes eléréssel, amelyekben fiatal tehetségek és magyar művészek vesznek részt, ezáltal is fellépési lehetőséget biztosítva az előadóknak - mutatnak rá a közleményben.
A Cziffra-emlékév programjait a linkre kattintva tekintheti meg.
(MTI)
Összetartozás - az online térben is
Az Etalon Produkció Kft. és a Csík zenekar Összetartozás című koncertje új időpontban, 2021. június 5-én 19:30-kor kerül megrendezésre, amelyet streamelve is lehet követni az online.jegy.hu rendszerében. A népzene az egyik fontos pillére a nemzeti és nemzetek feletti összetartozásnak, mely összeköt. Hol könnyet, hol mosolyt csal az ember arcára, de mindig erőt és hitet ad a jövőnek.
A koncert tematikája:
- A népzenegyűjtés időszaka, az 1900-as évek eleje, a magyar népzene igazi valója az eredeti forrásból; Bartók Béla, Kodály Zoltán és Lajtha László gyűjtéseiből is merítve.
- A Trianon időszaka és élet a Trianon után.
- A népzene megjelenése a városokban, az újjáéledő és virágzó népi kultúra az 1990-es évektől napjainkig, a „táncházmozgalom” kialakulása (1972. május 06. első táncház), ami széles tömeget vonz napjainkban is az egész Kárpát-medencében és a magyarok lakta diaszpórában szerte az egész világon.
Vendégművészek:
Magyar Állami Népi Együttes
Pál István "Szalonna"
Őze Áron színművész
az Őze Lajos színitanoda növendékei
a Felszállott a Páva televíziós vetélkedő 2019. évi győztes táncos párosa: Busai Borbála és párja Jászberényből
A Kárpát-medencében élő magyarságon túl szeretnék megszólítani a diaszpórában élőket egyaránt, Ausztráliától, Anglián át az Amerikai Egyesült Államokig.
A 2021. június 5-i ONLINE KÖZVETÍTÉSRE jegyek az online.jegy.hu felületen vásárolhatók!
Elismert művészek lépnek fel a Filharmónia Magyarország virtuális koncerttermében
A jelenlegi járványhelyzet miatt a koncerttermek ajtajai bezáródnak egy időre, azonban a Filharmónia Magyarország közönsége előtt új lehetőség nyílik meg virtuális koncertélmények formájában. A Filharmónia Magyarország Youtube és Vimeo csatornáján számos koncert megtekinthető, egyebek mellett Kovács Szilárd Ferenc orgonakoncertje, a Liszt Ferenc Kamarazenekar és a Szegedi Szimfonikus Zenekar koncertje. A koncertek megtekintése díjtalan!
Online koncertterem
Hallgassa és élvezze online is a Kodály Kórus és Kodály Filharmonikusok koncert- és stúdiófelvételeit. A videók megtekinthetők az együttesek youtube csatornáján is, amelyre feliratkozva elsőként értesülhet az új felvételek publikálásáról. Feliratkozás ITT.
Ízelítő a kínálatból:
Beethoven: Piano Concerto No. 5. in E-flat major op. 73. - Dávid Báll piano
Liszt: La Légende de Sainte Cécile
Raktárkoncertek a mindigTV GO-n
Szeptember 21-étől új időszámítás kezdődött a szórakoztatóiparban. Fesztiválzenekarok, rock legendák és a mulatós zene krémje biztosítanak felejthetetlen élményeket, idén ősszel azonban rendhagyó módon: online formában a mindigTV GO felületén. Rajongók, zenekedvelők és kikapcsolódásra vágyók egyaránt megtalálhatják kedvenceiket és virtuálisan, otthonról, az első sorból bulizhatnak a közel 200 Raktárkoncert egyikén.
Színvonalas szórakozás az otthon kényelmében? Idén ősszel lehetőség nyílik arra, hogy a zenekedvelők és rajongók bepótolják az elmaradt fesztiválszezont, az egyenként átlagosan 45 perces Raktárkoncert-felvételek a járványhelyzetben is kikapcsolódást nyújthatnak az érdeklődőknek.
A Raktárkoncertek a mindigTV GO felületein láthatók, mobil és tablet készülékeken az App Store-ból, illetve a Google Play-ből letölthető alkalmazásokon keresztül, számítógépen pedig a tv.mindigo.hu oldalon. A megtekintés ingyenes, csupán egy regisztrációra van szükség a weboldalon, vagy a mindigTV GO mobilapplikáción.
A szeptember 21-i induláskor a következő koncertek voltak elérhetők: Balázs Fecó, Besh o droM, Charlie Band, Dinamit, Edda Művek, Emelet, Ganxsta Zolee és a Kartel, Hooligans, Kowalsky meg a Vega, Lord, Magna Cum Laude, Neoton Família, Péterfy Bori, Rúzsa Magdi, Szandi, Tátrai Band, Tóth Gabi. A koncertek folyamatosan kerülnek fel a felületre.
Ablak a magyar filmek csodálatos világára
Elindult az ország első csak magyar filmeket tartalmazó online filmtára, a FILMIO. A Nemzeti Filmintézet által kezdeményezett, egyelőre csak Magyarországon elérhető streamingszolgáltatás kínálatában mintegy 220 produkció, köztük 160 mozifilm szerepel.
A folyamatosan bővülő repertoárban régi klasszikusok és új kedvencek is megtalálhatók, így a Valami Amerika-trilógia; a Liza, a rókatündér és az Oscar-díjas Saul fia; digitálisan felújított és restaurált változatában tekinthető meg a Hyppolit, a lakáj; a Régi idők focija; A Pogány Madonna; a Sose halunk meg; a Csinibaba vagy a Moszkva tér. A kínálatban szerepel az egyik első fennmaradt magyar mozifilm, Michael Curtiz (Kertész Mihály) 1914-ben forgatott alkotása, A tolonc is.
A FILMIO-n információk olvashatók az egyes filmek készítőiről, tartalmáról, emellett filmplakátok és számos extra, köztük standfotók, werkfilmrészletek kerülnek fel a felületre. A filmek bemutatásuk időpontja, műfajuk és más szempontok alapján is kereshetők a tárban.
A számítógépen, tableten és okostelefonon keresztül is, reklámok nélkül elérhető FILMIO előfizetéses rendszerben működik, a szolgáltatásért fizetett díj egyben a magyar film támogatása. Az induló havi előfizetési díj 890 forint, a regisztráció januártól 1190 forintra emelkedik, jövő tavasztól előfizetés nélkül egy-egy adott filmet is ki lehet kölcsönözni. Nincs hűségidő, az előfizetés bármikor lemondható.
A tervek szerint a filmek hamarosan magyar akadálymentesített és angol felirattal is nézhetők lesznek, készül az okostévé-applikáció, sőt az elképzelések szerint a jövőben az új filmek a mozibemutatót követően a FILMIO-n lesznek először láthatók, sőt számos, kifejezetten moziforgalmazásra szánt mozgókép premierje a FILMIO-n lehet.
A zenében otthon vannak
A Zeneakadémia meghatározott koncertjeit eddig is közvetítette élőben különböző online csatornákon: saját honlapján, Facebook oldalán, és az utóbbi időben a Youtube-on is. Ezzel az egész világon elérhetővé váltak ezek a kiváló kép- és hangminőségben rögzített koncertek, és az is élvezhette őket, aki másképpen nem jutott volna el a Zeneakadémia különleges szépségű palotájába.
Élő koncertjeink egy részét továbbra is térítésmentesen láthatja a közönség, de olyan online koncertjeink is lesznek, amelyekre jegyek válthatók. A Zeneakadémia honlapján azt írják, Online Koncertterem elnevezéssel 2021 elejétől komplex szolgáltatáscsomagot indítanak: ennek bevezetéseként a most térítéses online streamre jegyet váltó nézők a koncertek szünetében beszélgetést láthatnak a szereplőkkel, és idővel zenetörténész szakkommentátorok megjegyzéseivel követhetik a hangversenyeket.
A Zeneakadémia stream szolgáltatása belföldről és külföldről egyaránt elérhető a Zeneakadémia koncertműsorokat közlő honlapján.